معرفی شرکت

مهندسی فروش املاک،  تحولی نو در قرن بیست و یک

 

ضرورت ایجاد شرکت‌های ارائه کنندۀ خدمات فروش علمی و مهندسی فروش در زمینه معاملات املاک در جوامع امروزی با توجه به گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت و تحول جوامع بشری بیشتر احساس می­گردد. همچنین نیاز به سرویس دهی بهتر، سریع تر و برآورده کردن معیارهای مشتری­ها و … لزوم ایجاد چنین شرکت‌هایی را دو چندان می‌نماید. درحال حاضر در بنگاه­های کنونی بیشتر از روش­های سنتی استفاده می‌گردد روش‌های سنتی بعضاً باعث کاهش کارایی، زمان‌بر بودن فرآیند سرویس دهی و سایر مشکلات به شرح ذیل می‌شود:

 • حجم فزاینده اطلاعات کاغذی
 • دشواری نگهداری و بایگانی اطلاعات
 • سرعت پایین و بهینه نبودن خدمات
 • عدم امکان یا دشواری به روز رسانی اطلاعات
 • زمان بر بودن کلیه فعالیت ها
 • سفرهای طولانی داخل شهری و برون شهری
 • عدم امکان شیرینگ اطلاعات با سایر فعالان و سرمایه گذاران و کارفرمایان در این حوزه
 • عدم امکان مقایسه راحت و آسان از ابعاد قیمت و کیفیت و سایر موارد مهم برای مشتریان
 • تک بعدی بودن فعالیت ها
 • عدم پوشش دهی حوزه وسیعی از مخاطبین برای گزینه های پیش رو
 • محدودیت های جغرافیایی
 • و….

با توجه به مشکلات بیان شده، در جهت رفع آنها شرکت های مهندسی فروش در زمینه املاک و مستغلات یا  بنگاه‌های مسکن الکترونیکی تعریف می­گردد.

امروزه ساخت و ساز بدون مطالعه نیاز و سلیقه بازار و سپس فروشِ باری به هر جهت همانند گذشته پاسخگوی بخش درآمدی و سودآوری کارفرمایان نمی‌باشد. بطور کلی قبل از شروع هر فعالیتی بالاخص در زمینه ساخت و ساز و ساختمان لازم است مطالعات وسیع از همه ابعاد در زمینه فعالیت مورد نظر صورت پذیرد، بدین معنا که اگر زمینه فعالیت شما ساختمان، سازه، ساخت و ساز و در نهایت فروش است باید قبل از انجام هر فعالیتی و قبل از گذاشتن اولین نقطه کلمه “آغاز” اقدام به مطالعات جامع و کامل بازار نموده و  پروژه مورد نظر از ابعاد ذیل مورد مطالعه و بررسی واقع گردد:

 • بررسی مکانی پروژه
 • بررسی منطقه
 • بررسی حوزه فراگیر منطقه و پروژه از ابعاد دموگرافی( جمعیت شناسی)، توپوگرافی و جغرافیایی، اقتصادی، رقبای موجود و…

به طورکلی در مطالعات بازار بخش اعظمی از مخاطبین پیش رو، مورد تحقیق و بررسی واقع می‌گردند و نتیجه آن منجر به فروش راحت، آسان و سریع تر پروژه خواهد شد چرا که پروژه مورد نظر با بررسی دقیق نیاز و خواسته مخاطب طراحی و ساخته شده و پاسخگوی بسیاری از ابعاد همچون  فنی و معماری، جامعه شناسی، اقتصادی، روانشناسی و نیاز منطقه و شهر می‌باشد.  به این پدیده یعنی شروع فرآیند بازاریابی و فروش قبل از آغاز احداث و ساخت پروژه، مهندسی فروش یا فروش علمی گفته می‌شود.

همچنین این فرآیند در مورد پروژه هایی که در حال ساخت هستند با اصلاح نقشه ها و پروژه هایی که به بهره‌برداری رسیده اند از طریق تدوین برنامه استراتژیک فروش و بازاریابی نیز قابل اجرا می‌باشد.

بنابراین فرآیند مهندسی فروش که به دلیل واژه مهندسی، بدون شک علمی است که سر و کار با اعداد و اراقام و نمودارها و تحلیل و آنالیزهای گوناگون دارد، پدیده ای نو در دنیا بوده که پایه های اصلی آن بر اساس خلاقیت و نوآوری می‌باشد. بنابراین مهندسی فروش ارائه روش های نوین بازاریابی و فروش است که منجر به ارزش آفرینی دو سویه شده و  منافع دو طرف یعنی کارفرما ومشتری در آن دیده شده و لحاظ می‌گردد.

 بنگاه مسکن الکترونیکی سیستمی است جهت ارائه خدمات الکترونیکی به متقاضیان از هر دو بعد  B2B و B2C با توجه به معیارهای قیمتی، مکانی، زمانی، متنوع‌ترین و به‌روزترین خدمات، امکانات و کالاها در این حوزه را به کارفرمایان و مشتریان معرفی می‌نماید.

همچنین در زمینه ساخت و ساز و پروژه‌های سرمایه‌گذاری امکان یافتن بهترین شریک تجاری را برای مالکین و سرمایه‌گذاران فراهم آورده تا هر یک از طرفین بنا به نوع نیاز خود بتوانند بهترین انتخاب را در زمینه همکاری داشته باشند.

یکی از مهمترین امکانات موجود در بنگاه‌های مسکن الکترونیک امکان ذخیره سازی و بازآوری اطلاعات، جهت استفاده در بهترین جای ممکن است، بدین صورت که اطلاعات مربوط به مشتریان و کارفرمایان به صورت طبقه‌بندی شده با سرفصل های مشخص و زمینه فعالیت‌های هر بخش در سیستم های CRM  و سایر سیستم‌های آماری موجود بوده که در هر پروژه با توجه به محتوی و هویت آن زیر مجموعه های مناسب آن را ارائه می‌نماید.

در واقع با ورود به دنیای تجارت الکترونیک و با در اختیار داشتن شبکه املاک مجازی می‌توان حجم وسیعی از مشتریان و مخاطبان را پوشش دهی نمود، بطوریکه از این راه به فرآیند مدیریت بهتر مشتری ها دست پیدا کرد.

از نمونه نرم افزارهای کاربردی در این حوزه و سیستم های دیتا بیس، می‌توان سیستم  مشتری مداری (CRM) را نام برد که شامل جمع آوری اطلاعات کارفرمایان، خریداران، متقاضیان خرید، مراجعین به کلیه دفاتر شرکت و …. می‌باشد. خروجی این نرم افزار، ارائه گزارش‌ها و نمودارهای تحلیلی متنوع، ارتباط پیوسته با مشتریان به صورت سیستماتیک و مداوم در جهت ایجاد برند ذهنی می‌باشد.

از دیگر مزایای سیستم های این چنینی ارتباط مستمر، دوسویه و پایش دائمی مشتریان با مدیران رده بالایی سازمان و همچنین ارائه و انتقال پیشنهادات و شکایات به صورت مستقیم می باشد که این امر بعنوان پل ارتباطی مناسب بالاخص به مدیرعامل و سرگروه اصلی می‌باشد تا در کمترین زمان ممکن معایب و محاسن سازمان را شناخته و تصمیم گیری نمایند. بدین شیوه میزان رضایتمندی مشتریان به نحو مطلوبی بالا خواهد رفت. بنابراین ایجاد رضایتمندی در مشتریان، منجر به ایجاد شبکه های بازاریابی و فروش اینترنتی در سطح وسیع ، گسترده و ملی مطابق با اهداف سازمان خواهد شد.